Patryk Klimala ma nowego konkurenta. Celtic sprowadził napastnika West Hamu!

Po całkiem udanym okresie przygotowawczym, a także premierowym trafieniu w lidze, Patryk Klimala zdecydowanie poprawił swoją pozycję w Celtiku. Sytuacja 22-latka ponownie może ulec zmianie. Wszystko za sprawą nowego zawodnika w klubie. Do szkockiej ekipy dołączył bowiem Albian Ajeti, były już gracz West Hamu.

Szwajcar trafił do zespołu „Młotów” latem 2019 roku z FC Basel. Londyńska drużyna zapłaciły wtedy za snajpera około 9 milionów euro. Ajeti miał za sobą całkiem udany sezon w szwajcarskiej ekstraklasie. 23-latek zdobył 14 goli, a także zaliczył 8 asyst w 32 ligowych występach.

Wydawało się, że West Ham zrobił bardzo dobry interes. Albian Ajeti nie odnalazł się jednak w realiach Premier League. Napastnik zagrał tylko w 9 ligowych potyczkach, spędzając na murawie zaledwie 130 minut. W tym czasie snajperowi nie udało się trafić do siatki.

Albian Ajeti zawodnikiem Celtiku

Ajeti rozczarował, dlatego zarząd ekipy ze stolicy Anglii wysłuchał wszystkich ofert za Szwajcara. Najlepszą propozycję złożył Celtic. Według doniesień mediów, szkocki klub zapłacił 4,5 miliona funtów za ten transfer.

Sam Albian z kolei związał się z zespołem do 2024 roku. W barwach drużyny z Glasgow 23-latek będzie występować z numerem „10”.

Konkurent Klimali

Sprowadzenie nowego snjapera z pewnością nie poprawi pozycji Patryka Klimali. Jeżeli w Celtiku zostanie Odsonne Edouard, to Polak może mieć poważne problemy z regularną grą w zespole.

 

Komentarze

komentarzy