Patryk Klimala żegna się z Celtikiem. Trafi do MLS!

Patryk Klimala nie podbił Glasgow. Od momentu transferu do Celtiku, 22-latek zagrał w 28 oficjalnych spotkaniach, strzelając zaledwie trzy gole oraz zaliczając jedną asystę. Nic dziwnego, że Polak zaczął rozważać zmianę klubu. Według ostatnich doniesień mediów, Klimala podjął decyzję. Snajper opuszcza Szkocję i przeniesie się do Stanów Zjednoczonych.

Początki w Celtiku były dla Patryka Klimali bardzo trudne. Polak miał ogromne problemy z regularną grą. Sytuacja nieco poprawiła się na starcie sezonu 2020/2021, kiedy to 22-latek dość regularnie meldował się na murawie, zaliczając nawet trzy trafienia w dziesięciu ligowych występach.

Od końcówki października ubiegłego roku, Klimala został praktycznie odsunięty od gry, zaliczając kilka meczów. Na ten moment były gracz Jagiellonii ma na swoim koncie 17 ligowych meczów i zaledwie 443 minuty spędzone na murawie.

Klimala trafi do MLS?

Nic dziwnego, że polski napastnik rozważa zmianę klubu. Według informacji Sport.pl, sprawa jest już praktycznie rozstrzygnięta. Patryk Klimala na zasadzie definitywnej przeprowadzki ma zasilić zespół MLS – New York Red Bulls. Ekipa ta w ubiegłej kampanii zakończyła sezon na 1/8 finału play-off, przegrywając mecz z Columbus Crew.

Jeśli transfer dojdzie do skutku, to Klimala poszerzy grono Polaków występujących w MLS. Na ten moment rywalizują tam m.in. Przemysław Frankowski, Jarosław Niezgoda, Adam Buksa czy Kacper Przybyłko.

Komentarze

komentarzy