Paul Pogba zaczyna grać na miarę swoich możliwości. Efekt zmiany trenera?

Jednym z piłkarzy, o których mówiło się najgłośniej po zwolnieniu Jose Mourinho był Paul Pogba. Francuski pomocnik według mediów nie miał najlepszych relacji ze szkoleniowcem. Po zmianach na ławce trenerskiej, piłkarz „Czerwonych Diabłów” ewidentnie odżył. 

Od momentu powrotu na Old Trafford, Paul Pogba swoją grą nie zachwycał kibiców Manchesteru United. Choć Francuz miał przebłyski w postaci kilku ciekawych spotkań, to cały czas sympatycy zespołu mieli wrażenie, że piłkarz nie gra na miarę swoich możliwości. Niektórzy eksperci twierdzili, że powodem słabszej gry Pogby jest osoba Jose Mourinho. Portugalczyk otrzymywał zarzuty w postaci stwierdzenia, że nie potrafi wyciągnąć z pomocnika to co najlepsze.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Biorąc pod uwagę dwa ostatnie mecze „Czerwonych Diabłów”, w takiej tezie może być sporo prawdy. Pogba w starciach z Cardiff oraz Huddersfield zaliczył dwa gole oraz dwie asysty. W środowym spotkaniu przeciwko Huddersfield, Francuz został okrzyknięty przez kibiców Manchesteru najlepszym piłkarzem meczu. Paul poprawił nie tylko statystyki dotyczące bramek i asyst, ale również sama gra zawodnika w środku pola wygląda znacznie lepiej.

W rywalizacji z „The Terriers”, Paul Pogba zanotował 90 podań, przy czym aż 61 z nich było na połowie rywala. Łącznie pomocnik miał 117 kontaktów z piłką, co było najlepszym wynikiem w meczu. Bardzo podobne statystyki Paul osiągnął w starciu z Cardiff, gdzie miał łącznie 114 kontaktów z piłką i 84 celne podania.

Poprawę gry Francuza zauważyły również osoby po części związane z klubem. Były piłkarz Manchesteru United, Phil Neville wypowiedział się na temat Pogby w samych superlatywach – Manchester miał na boisku najlepszego piłkarza i najprawdopodobniej najlepszego pomocnika w Europie, jeśli „ma swój dzień”. Paul Pogba wielokrotnie zawodził w klubie, miał rozczarowujące 18 miesięcy. Patrząc na grę zespołu, można odnieść wrażenie, że zdjęto im kajdanki. Warto przeanalizować grę Paula, który jest najlepszym piłkarzem w zespole. On powinien strzelać 12-15 bramek w sezonie. 

Oczywiście jak na razie głębsze tezy dotyczące francuskiego pomocnika nie mają większego sensu. Manchester United rozegrał pod wodzą Solskjaera dwa spotkania z najsłabszymi ekipami w Premier League. Trzeba jednak zaznaczyć, że wcześniej, nawet w rywalizacjach ze znacząco gorszymi drużynami, Paul Pogba nie prezentował się tak dobrze jak w ostatnich dwóch meczach.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy