Kariera Paulinho zatoczy sensacyjne koło? Brazylijczyk blisko powrotu do swojego byłego klubu

Paulinho
Paulinho

Kiedy zeszłego lata dopinano ten transfer, krytyka w stronę Paulinho pojawiała się niemal zewsząd. Dziś nikt nie ma zamiaru kwestionować wydanych 40 milionów euro na Brazylijczyka, które już niebawem mogą się szybko zwrócić.

Ostatnie doniesienia hiszpańskiej prasy sugerują bowiem, że 29-latek jest bliski powrotu do Chin, gdzie spędził dwa pełne sezony w barwach Guangzhou Evergrande. Obecny lider chińskiej Superligi jest w stanie zaoferować „Dumie Katalonii” o dziesięć milionów więcej aniżeli kwota, za którą pomocnik został sprzedany rok temu.

Entuzjastą tego pomysłu jest także piłkarz, który w przypadku transferu otrzyma gigantyczną podwyżkę. Pomimo udanej kampanii w klubie, Paulinho był rozczarowany brakiem gry w najważniejszych spotkaniach. Między innymi w rewanżowym starciu Ligi Mistrzów przeciwko Romie. Dodatkowo po odejściu Andresa Iniesty mistrz Hiszpanii planuje poważne wzmocnienia do środka pola, co mogłoby reprezentantowi „Canarinhos” zablokować miejsce do pierwszego składu.

Po wczorajszym meczu z Belgami głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany: – Niebawem odbędzie się spotkanie z moim reprezentantem i porozmawiam z nim o mojej klubowej sytuacji. Wiem, że mam oferty z Chin oraz drużyn z Europy, ale nie wykluczam pozostania w Barcelonie – stwierdził na gorąco.

Ważną kwestią odnośnie jego przyszłości będzie odejście innych piłkarzy. Po transferze Arthura Barcelona jest zmuszona zwolnić jedno miejsce dla piłkarza spoza Europy. Do tej pory idealnym kandydatem byłby Yerry Mina, ale po udanym mundialu, władze Barcelony ponownie rozważą jego przydatność dla zespołu.

Załóż konto w ETOTO i odbierz zakład bez ryzyka do kwoty 100 zł. Jeśli przegrasz, bukmacher zwróci Ci kasę!

Komentarze

komentarzy