Paulo Sousa ogłosił szeroką kadrę na marcowe zgrupowanie!

Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwsze powołania Paulo Sousy. Wielu kibiców ma nadzieję, iż portugalski selekcjoner da szansę zawodnikom, którzy w przeszłości nie mieli okazji występować w reprezentacji lub grali bardzo mało. W piątek odkryto karty w kontekście szerokiej kadry na marcowe zgrupowania. Nie zabrakło kilku nowych nazwisk.

W kontekście bramkarzy, nie ma wielkiego zaskoczenia. Paulo Sousa zdecydował się na sprawdzony kwartet w postaci: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Bartłomiej Drągowski oraz Łukasz Skorupski. Biorąc pod uwagę świetną formę golkipera Bologny, Sousa może mieć jednak problem z odrzuceniem jednego golkipera.

Przy formacji obronnej pojawiły się nowe twarze. Być może szansę otrzymają Michał Helik lub Kamil Piątkowski, gdyż obaj znaleźli się w szerokiej kadrze. Dodatkowo po latach wrócił Paweł Dawidowicz. Nie brakuje także „pewniaków”, czyli m.in. Bednarka, Glika czy Bereszyńskiego.

fot. Łączy nas piłka

W linii pomocy pojawiło się kilku graczy z PKO BP Ekstraklasy, jak chociażby Sebastian Kowalczyk, Kacper Kozłowski czy Bartosz Kapustka. Natomiast do grona napastników załapał się Karol Świderski, dla którego może być to szansa na debiut w dorosłej reprezentacji.

Trzeba pamiętać, że powyższa lista to szeroka kadra. Paulo Sousa wybierze z tych piłkarzy grupę zawodników, która ostatecznie pojawi się na marcowym zgrupowaniu.

Komentarze

komentarzy