Paulo Sousa szybko znajdzie nową pracę? Mowa o reprezentacji!

Dość krótko trwała przygoda Paulo Sousy z Flamengo. Były selekcjoner reprezentacji Polski pożegnał się z brazylijską drużyną w połowie czerwca. Wygląda na to, że Portugalczyk szybko znajdzie nową pracę. Według ostatnich doniesień mediów, Sousa może zostać selekcjonerem reprezentacji Egiptu.

W 32 meczach Paulo Sousa poprowadził Flamengo. Bilans 51-letniego szkoleniowca wygląda następująco: 19 zwycięstw, 6 remisów i 7 porażek. W dwóch ostatnich potyczkach pod wodzą portugalskiego trenera, piłkarze Flamengo najpierw sensacyjnie przegrali z Fortalezą 1:2, a następnie musieli uznać wyższość RB Bragantino.

Sousa selekcjonerem reprezentacji Egiptu?

Niewykluczone, że przerwa Sousy z ławką trenerską będzie trwać bardzo krótko. Jak informuje bowiem dziennikarz Ahmed Shobier, Paulo Sousa jest głównym kandydatem na selekcjonera reprezentacji Egiptu. Co więcej, obie strony osiągnęły już wstępne porozumienie.

Egipt nie zdołał zagwarantować sobie udział w mistrzostwach świata, przegrywając decydujące starcie z Senegalem po rzutach karnych. Wcześniej reprezentacja przegrała finał Pucharu Narodów Afryki, również po serii jedenastek z Senegalem.