Pedri ustalił warunki nowego kontraktu. Ogromna klauzula wykupu!

Z wielkim impetem Pedri wkroczył do pierwszego zespołu Barcelony. Wystarczy powiedzieć, że 18-latek podczas kampanii 2020/2021 rozegrał prawie 2500 minut w lidze i dodatkowo wystąpił w siedmiu meczach Ligi Mistrzów, sześciu spotkaniach Pucharu Króla i dwóch starciach Supercopa. Nic dziwnego, że Barcelona nie wyobraża sobie swojej przyszłości bez obiecującego pomocnika. Według ostatnich doniesień mediów, Pedri ustalił warunki nowego kontraktu, a do umowy dołączona zostanie ogromna klauzula wykupu.

Trudne czasy nastały na Camp Nou. Potencjał drużyny nie przypomina ekipy z pamiętnego sezonu 2008/2009. „Duma Katalonii” musi stawiać na młodych graczy. Jednym z nich jest Pedri, który w listopadzie skończy dopiero 19 lat, a już ma za sobą sezon, w którym spędził na murawie ponad 3500 minut. Mówimy tutaj tylko o piłce klubowej. Do tego dochodzi także udział w Euro 2020 i igrzyskach olimpijskich. Hiszpan miał zatem sporo pracy.

Pedri z nowym kontraktem

Za sprawą wielu występów środkowy pomocnik Barcelony niejednokrotnie mógł zaprezentować się całemu światu. 18-latek wzbudził zainteresowanie wielu czołowych europejskich ekip. Atmosferę podgrzewał fakt, iż kontrakt Pedriego z „Dumą Katalonii” obowiązuje tylko do końca czerwca 2022 roku.

Nic nie wskazuje na to, by Pedri w najbliższych miesiącach opuści zespół z Camp Nou. Co więcej, jak twierdzi Fabrizio Romano, Hiszpan uzgodnił warunki kontraktu, który ma obowiązywać do 2026 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w umowie zostanie zawarta klauzula wykupu, która ma wynosić miliard euro.