Pele zaskoczył wszystkich. Brazylijska legenda wspomina… zdjęcie z Jerzym Engelem!

W 2001 roku Jerzy Engel razem z Maciejem Polkowskim napisali książkę pt. Engel Futbol na tak. W tym tytule umieszczono fotografię, która ostatecznie stała się prawdziwym hitem internetu. Po dwudziestu latach od premiery pierwszego wydania książki, „Przegląd Sportowy” postanowił przypomnieć legendarne zdjęcie. Dość niespodziewanie na post zareagował… sam Pele.

Można jedynie przypuszczać, iż w momencie decyzji o umieszczeniu zdjęcia w książce, a także stworzeniu odpowiedniego opisu do fotografii, autor pomysłu nie spodziewał się, że zrobi to taką furorę. Jeśli ktoś nie zna jednak tego zdjęcia, szybko lecimy z pomocą i przypominamy legendarne ujęcie.

Sama fotografia wydaje się niezbyt udana. Dochodzi do tego legendarny opis: Podczas tokijskiego losowania w grudniu ’99 z Pele i Franzem Beckenbauerem (w tle). Choć minęło wiele lat, to kibice często wspominają to zdjęcie w mediach społecznościowych.

Zrobił to także „Przegląd Sportowy”. Dość niespodziewanie na post zareagował… sam Pele, który opublikował takiego tweeta: Podobno jestem dość sławny w Polsce. Jerzy Engel, mam nadzieję, że kiedyś znów się spotkamy i zrobimy lepsze zdjęcie. Do zobaczenia!

Tego chyba nikt się nie spodziewał.