Pep Guardiola niepewny przyszłości Bernardo Silvy

FC Barcelona jest bardzo aktywna na rynku transferowym. Hiszpański klub sprowadził już takich zawodników jak Robert Lewandowski, Raphinha czy Jules Kounde. Ostatnim celem „Dumy Katalonii” jest Bernardo Silva z Manchesteru City. O przyszłości portugalskiego pomocnika wypowiedział się szkoleniowiec „The Citizens” – Pep Guardiola. Słowa trenera sugerują, iż przeprowadzka Silva wcale nie jest wykluczona.

Wbrew przewidywaniom, Barcelona nie ma większych problemów z finalizowaniem transferów. Do tej pory „Duma Katalonii” wydała 153 miliony euro, a najdroższych zawodnikiem jest Raphinha, który kosztował 58 milionów euro. Na ten moment wydaje się, że ekipa Camp Nou musi sprzedać jednego z kluczowych zawodników, by pozyskać kolejnego gracza.

Spekuluje się, że Camp Nou może opuści Frenkie De Jong, a zainteresowanie holenderskim pomocnikiem wykazuje Chelsea czy Manchester United. Ewentualna sprzedaż sprawi, iż drzwi otworzą się dla Bernardo Silvy z Manchesteru City.

Wymowna wypowiedź Guardioli

O sytuacji swojego pomocnika wypowiedział się Pep Guardiola. Słowa szkoleniowca „The Citizens” jasno sugerują, iż przenosiny Silvy do Barcelony nie są wykluczone – Chcę, żeby ludzie byli tutaj szczęśliwi. Chciałbym, aby Bernardo kontynuował grę dla Manchesteru City, jest bardzo wyjątkowym graczem, ale nie wiem, co się wydarzy. 

Komentarze

komentarzy