Pep Guardiola o transferach: Przy tych cenach nie kupimy nowego napastnika

Pep Guardiola
Pep Guardiola

W związku z rychłym odejściem Sergio Aguero z Manchesteru City, wydawało się wręcz pewne, iż zespół z Etihad Stadium ściągnie nowego napastnika, wykładając ogromną sumę. Nastroje wśród kibiców „The Citizens” studzi Pep Guardiola. Szkoleniowiec Manchesteru City oznajmił bowiem, iż klub może nie sprowadzić snajpera.

Po prawie dziesięciu latach gry w ekipie z Etihad Stadium, Sergio Aguero opuści Manchester City. Statystyki Argentyńczyka potwierdzają, jak ważną rolę w drużynie odgrywał w drużynie 32-latek. Wystarczy powiedzieć, że w 384 meczach, Aguero strzelił aż 257 goli i zanotował 73 asysty.

Bez nowego napastnika?

Choć w obecnym sezonie Sergio Aguero odgrywa marginalną rolę, to zastąpienie takiego piłkarza jest nie lada wyzwaniem. Od dłuższego czasu z Manchesterem City łączy się takich zawodników jak Erling Haaland czy Romelu Lukaku. Transfer jednego z nich to wydatek ponad 100 milionów euro.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej, Pep Guardiola odniósł się do tematu nowego napastnika. Hiszpański szkoleniowiec mocno wątpi w to, że klub sprowadzi piłkarza na tę pozycję – Przy tych cenach nie kupimy nowego napastnika. To niemożliwe, nie możemy sobie na to pozwolić. Wszystkie kluby mają problemy finansowy, my również. W drużynie jest Gabriel, mamy Ferrana, który był niesamowity. Do tego Raheem może zagrać jako fałszywa dziewiątka. Dzisiaj bardziej prawdopodobne jest to, że nie podpiszemy napastnika. 

 

Komentarze

komentarzy