Pep Guardiola przedłuży swój pobyt w Manchesterze City? Trwają rozmowy!

Pep Guardiola

Od 2016 roku Pep Guardiola jest trenerem Manchesteru City. Obecna umowa hiszpańskiego szkoleniowca obowiązuje do końca przyszłego sezonu. W mediach przewijały się spekulacje dotyczące zakończenia przygody Guardioli na Etihad Stadium. Według ostatnich doniesień mediów, Hiszpan rozmawia z klubem w sprawie nowego kontraktu.

Gdy Pep Guardiola przejmował Manchester City w 2016 roku, głównym celem dla utytułowanego trenera był triumf w Lidze Mistrzów. Do tej pory 'The Citizens” byli najbliżsi sięgnięcia po prestiżowy puchar w sezonie 2020/2021, gdy przegrali finał z Chelsea. W trakcie obecnej kampanii, Manchester City musiał uznać wyższość Realu Madryt w 1/2 finału, pozwalając sobie wyrwać awans z rąk.

Kolejny rok bez wygranej Ligi Mistrzów sprawia, że dyskusja dotycząca przyszłości Guardioli w Manchesterze City staje się coraz żywsza.

Negocjacje w sprawie nowej umowy

Wiele wskazuje na to, że Pep Guardiola będzie kontynuował swoją przygodę na Eithad Stadium. Jak informuje Matteo Moretto, zarząd „The Citizens” prowadzi rozmowy z przedstawicielami hiszpańskiego trenera w sprawie nowej umowy, która miałaby obowiązywać do 2025 roku.

Obecny kontrakt ważny jest do czerwca 2023 roku.

Komentarze

komentarzy