Pep Guardiola zapowiada odejście z Manchesteru City: Myślę, że zrobię sobie przerwę

Pep-Guardiola

Przygoda Pepa Guardioli w Manchesterze City jest niezwykle udana. Hiszpański szkoleniowiec razem z ekipą „The Citizens” trzykrotnie sięgał po mistrzostwo kraju, wygrywał także Puchar Anglii oraz czterokrotnie triumfował w Pucharze Ligi Angielskiej. Nadal w gablocie brakuje pucharu za Ligę Mistrzów. Wszystko wskazuje na to, iż Guardiola ma dwa sezony, by osiągnąć ten cel. 50-latek zapowiedział bowiem rozstanie z angielską ekipą.

Podczas pobytu Pepa Guardioli w Manchesterze, klub z Etihad Stadium wydał ogromne pieniądze na transfery. Z tego też powodu niektórzy dyskredytują pracę hiszpańskiego w angielskim zespole, gdyż Manchester City cały czas czeka na upragnioną Ligę Mistrzów. Czy uda się osiągnąć ten cel z Guardiolą? Hiszpan będzie miał najprawdopodobniej jeszcze dwa sezony.

Szykuje się zmiana

Pep Guardiola oznajmił w rozmowie z ESPN Brasil, iż planuje zakończyć swoją przygodę z Manchesterem City w 2023 roku – Po siedmiu latach spędzonych w klubie. Myślę, że zrobię sobie przerwę na chwilę. Zobaczę, co zrobiliśmy, przejrzę inspiracje. W całym swoim procesie chciałbym poprowadzić reprezentację narodową. Być może z Ameryki Południowej lub z Europy. Chciałbym tego doświadczyć. 

Reprezentacja narodowa będzie kolejnym krokiem. Mogę to powiedzieć. Jeśli chodzi o Brazylię. Myślę, że trenerem kadry zawsze będzie Brazylijczyk. Nie widzę w tej ekipie obcokrajowca – podsumował Guardiola.

Komentarze

komentarzy