Petr Cech został bramkarzem ekstraklasy w hokeju

darmowe hokei

Petr Cech zakończył piłkarską karierę w 2019 roku. Podczas swojej przygody z piłką, bramkarz uznawany był za jednego z najlepszych golkiperów w Premier League. Po odwieszeniu butów na kołku, Czech zdecydował się spróbować swoich sił w hokeju na lodzie. 41-latek właśnie został wypożyczony do Belfast Giants, klubu, który występuje północnoirlandzkiej ekstraklasie.

Zzapołowy baner FB

Petr Cech kontynuuję bramkarską karierę w hokeju na lodzie.

Petr Cech w 2002 roku został zawodnikiem Rennes, do którego trafił za 5 milionów euro z Sparty Praga. Dobra dyspozycja bramkarza, sprawiła, że zainteresowanie osobą czeskiego golkipera przejawiała Chelsea, który zakupiła bramkarza za 13 milionów euro, po dwóch latach spędzonych we Francji. Petr kojarzony jest głównie z grą w stołecznym klubie. Gracz bronił bramki The Blues przez 11 lat. Dla Chelsea zagrał w 494 spotkaniach i w 228 z nich zachował czyste konto. W 2012 roku wraz The Blues wygrał Ligę Mistrzów. Rozpoznawczym znakiem Petra Cecha przez większość kariery był jego kask. Bramkarz w 2006 roku, w meczu ligowym przeciwko Reading, został uderzony kolanem w twarz. Piłkarz został przewieziony do szpitala, a następnie poddany operacji. Po trzymiesięcznej przerwie w grze, Czech od tamtego momentu postanowił nosić specjalny kask, aby w przyszłości zniwelować ryzyko odniesienia podobnego urazu.

Cech w 2015 roku przeniósł się do Arsenalu, gdzie zakończył karierę cztery lata później. Dla Kanonierów wystąpił w 139 meczach i zachował 54 czyste konta. Po zakończeniu piłkarskiej kariery, czeski golkiper postanowił kontynuować swoją przygodę ze sportem, tym razem postawił na hokej. W październiku 2019 roku został ogłoszony bramkarzem hokejowej drużyny Guildford Phoenix występującej w NIHL. Teraz był gracz Cheslea został wypożyczony do Belfast Giants, zespołu który rozgrywa swoje mecze w północnoirlandzki ekstraklasie.

Komentarze

komentarzy