Philippe Coutinho wróci do Premier League? Brazylijczyk o krok od transferu!

Philippe Coutinho

Kariera Philippe Coutinho na Camp Nou miała wyglądać zupełnie inaczej. Brazylijczyk przeniósł się do hiszpańskiego klubu w 2018 roku, a Barcelona zapłaciła za ofensywnego gracza 135 milionów euro. Aktualnie celem zarządu „Dumy Katalonii” jest zakończenie przygody 29-latka z zespołem. Według ostatnich doniesień mediów, Coutinho powinien zmienić klub w trwającym oknie transferowym. Najbardziej prawdopodobny jest powrót do Premier League.

Po całkiem przyzwoitej drugiej połowie sezonu 2017/2018, Coutinho rozegrał słabą kampanię 2018/2019. Z tego też powodu Barcelona zgodziła się wypożyczyć Brazylijczyka do Bayernu. Razem z ekipą „Bawarczyków”, Coutinho sięgnął po Ligę Mistrzów, mistrzostwo oraz Puchar Niemiec.

Coutinho wróci do Premier League?

Od początku sezonu 2020/2021, Philippe Coutinho cały czas przebywa na Camp Nou. Wyniki ofensywnego gracza są rozczarowujące. Wystarczy powiedzieć, że Brazylijczyk strzelił raptem 4 gole w 24 ligowych meczach oraz dorzucił do tego 2 asysty. Nic dziwnego, że zarząd Barcelony najchętniej rozstałby się z zawodnikiem, dzięki czemu otrzyma szansę zarejestrowania innego piłkarza.

Wygląda na to, że Coutinho wkrótce zmieni klub. Jak twierdzi Matteo Moretto, Brazylijczyk jest już o krok od wypożyczenia do Aston Villi. Nastroje tonuje nieco Sami Mokbel. Według wspominanego dziennikarza, ekipa z Birmingham jest zainteresowana 29-latkiem, ale musi zmierzyć się ze sporą konkurencją, natomiast sam Coutinho chce wybrać najlepszy projekt sportowy.

Komentarze

komentarzy