Pierre-Emerick Aubameyang o krok od nowego kontraktu!

To może być najważniejsze wzmocnienie Arsenalu w letnim oknie transferowym. Paradoksalnie, nie mówimy tutaj o żadnym nowym zawodniku, który miałby dołączyć do ekipy „Kanonierów”. Pierre-Emerick Aubameyang jest o krok od podpisania nowej umowy. Tym samym, Gabończyk zostanie w Londynie.

Trudno wyobrazić sobie Arsenal bez 31-latka. Po transferze z Borussii do stolicy Anglii, Aubameyang momentalnie został najważniejszym ogniwem zespołu. Przemawiają za tym statystyki. W 109 spotkaniach dla „Kanonierów”, Pierre-Emerick zdobył 70 bramek, a także zanotował 15 asyst.

Nic dziwnego, że wielu sympatyków drużyny drżało o przyszłość Gabończyka. Aubameyang stanął bowiem przed bardzo ważną decyzją. Były gracz BVB niedawno skończył 31 lat. Niewykluczone, że najbliższy kontrakt będzie ostatnią, dużą umową w karierze zawodnika. Najlepszy zawodnik londyńskiej ekipy zastanawiał się zatem, czy dalszy pobyt w zespole Artety jest właściwym wyborem.

Aubameyang zostaje w Arsenalu

Pierre-Emerick podjął już decyzję. Jak informuje Matt Law z „The Telegraph”, Aubameyang przystał na propozycję Arsenalu i podpisze nowy kontrakt. Według wspomnianego źródła, 31-latek zwiąże się z „Kanonierami” trzyletnią umową.

Według wcześniejszych spekulacji, zarobki zawodnika mają wynieść około 250 tys. funtów tygodniowo.

Komentarze

komentarzy