Pierre-Emerick Aubameyang uzgodnił kontrakt z Arsenalem. Ogromna pensja Gabończyka!

To nie transfer Gabriela Magalhaesa czy podpisanie umowy z Willianem uznawane jest przez sympatyków Arsenalu za największe wzmocnienie „Kanonierów” w letnim oknie. W oczach kibiców nowy kontrakt Aubameyanga odbierany jest jako najistotniejszy krok klubu. Gabończyk uzgodnił już warunki umowy z londyńskim zespołem. Według doniesień mediów, Pierre-Emerick Aubakeyang zostanie najlepiej opłacanym graczem drużyny.

Od wielu miesięcy zarząd Arsenalu starał się dojść do porozumienia z przedstawicielami Aubameyanga w sprawie nowego kontraktu. Najlepszy gracz „Kanonierów” długo zastanawiał się nad swoją przyszłością. Być może 31-latek stoi właśnie przed ostatnią, dużą umową w swojej piłkarskiej karierze. W związku z tym, ofensywny zawodnik zamierzał podjąć rozsądną decyzję.

Pierre-Emerick Aubemang zostaje w Arsenalu

Aktualny kontrakt Gabończyka obowiązuje tylko do końca sezonu 2020/2021. Dlatego też, Arsenal zamierzał rozwiązać w letnim oknie kwestię przyszłości piłkarza. Jak informują media, Aubemayang podjął ostateczną decyzję. 31-latek zamierza kontynuować swoją karierę w londyńskim zespole.

Według doniesień Davida Ornsteina z „The Athletic”, zawodnik uzgodnił warunki nowej umowy z Arsenalem. Piłkarz zwiąże się z klubem trzyletnim kontraktem, zostając tym samym najlepiej opłacanym graczem w zespole.

Ogromne zarobki

Jak dodaje wspomniane źródło, Aubameyang będzie zarabiać w szeregach „Kanonierów” najwięcej. Co to oznacza? Tygodniówka Gabończyka może opiewać na kwotę większą, niż 350 tys. funtów. Rzekomo taką sumę Arsenal przelewa co tydzień Oezilowi. Niemiec zagwarantował sobie wysoką pensję w 2018 roku, gdy przedłużył swój kontrakt z klubem na trzy lata.

 

Komentarze

komentarzy