Pierwsza bramka jak wyrocznia. Leeds United jedyną taką drużyną w Anglii

W piłce nożnej, podobnie jak w praktycznie każdej innej dziedzinie życia, znajdziemy mnóstwo zabobonów, przesądów i powiedzonek, które na logikę nijak mają się do rzeczywistości. Znajdziemy wśród nich takie, że 1:0 to niebezpieczny wynik, a 2:0 to w ogóle najgorsze, co może być. Cóż, Leeds United pokazuje, że te regułki można schować między bajkami.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Podopieczni Marcelo Bielsy miewali w tym sezonie różne okresy. Początek sezonu mieli wręcz oszałamiający, potem były wyniki, ale styl nie zawsze porywał, następnie przyszło załamanie formy, w wyniku czego zespół spadł nawet na trzecie miejsce w tabeli. Obecnie również zdarzają się spotkania, w których walczy się o wynik, a nie styl, ale Leeds nie można wrzucić do jednego worka. Po siedmiu meczach, w których „Pawie” trzykrotnie przegrały, przyszedł najlepszy mecz od wielu lat i rozgromienie West Bromu 4:0 w kapitalnym stylu. W ostatniej kolejce Leeds wygrało 1:0 wymagający, wyjazdowy mecz z Bristol City. To wynik, który oznacza jedno…

W obecnym sezonie podopieczni Marcelo Bielsy 17 razy jako pierwsi obejmowali prowadzenie. Bilans tych spotkań? – zero porażek, zero remisów, 17 zwycięstw. 37 bramek strzelonych, sześć straconych. Dwanaście czystych kont, zdobytych 51 na 51 możliwych punktów. Leeds jest jedyną drużyną w Anglii na czterech najwyższych poziomach rozgrywkowych, która może pochwalić się takim osiągnięciem.

Biorąc pod uwagę, że Leeds wygrało w Championship 21 spotkań (+ 7 remisów i 8 porażek), rozbieżność jest wręcz niewiarygodna. Kiedy rywal pierwszy zdobywał bramkę, tylko czterokrotnie (na 19 przypadków) udało się odwrócić wynik. Sytuacja przypomina nieco te, kiedy jakiś klub wygrywa wszystkie mecze u siebie, a na wyjazdach zawodzi na całej linii. Obecne Leeds także ma podobny „problem”. Mimo tego Mateusz Klich i koledzy są na dobrej drodze, by po 15 latach wrócić z klubem do Premier League. Czy to się uda? Do końca sezonu 10 kolejek, przewaga nad trzecim miejscem (dwa pierwsze dają bezpośredni awans) wynosi tylko dwa punkty.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy