Pierwsza konferencja Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski!

W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Kadrę poprowadzi Czesław Michniewicz, który w przeszłości pracował w młodzieżowej reprezentacji. Selekcjoner podpisał kontrakt do końca 2022 roku.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na poniedziałek godzinę 13:30. PZN postanowił odkryć karty jeszcze przed konferencją prasową, która odbyła się na PGE Narodowym. Opublikowany bowiem ciekawy materiał wideo.

Konferencja prasowa z udziałem Czesława Michniewicza

Konferencja rozpoczęła się zgodnie z planem. Cezary Kulesza zaczął od przedstawienia całej sytuacji. Zaznaczył, że decyzja Paulo Sousy o opuszczeniu kadry postawiła naszą reprezentację w trudnej sytuacji. Ostatecznie prezes PZPN postanowił wybrać Czesława Michniewicza, który według niego jest jednym z najlepszych polskich trenerów i powinien być dobrą opcją dla kadry.

– Czesław Michniewicz nie krył radości z takiego obrotu spraw. Przyznał, że spełniają się jego marzenia. Nowy selekcjoner wyznał również, iż był w kontakcie z prezesem Kuleszą od dłuższego czasu. Z kolei sztab szkoleniowy zostanie skompletowany do końca tego tygodnia

– Nie zabrakło również pytania o Adama Nawałkę, który był faworytem na stanowisko selekcjonera. Cezary Kulesza oznajmił, że nikomu nic nie obiecywał.

– Wybór Czesława Michniewicza wzbudził pewne kontrowersje u niektórych osób ze względu na przeszłość selekcjonera i temat korupcji, który cały czas ciągnie się za Michniewiczem. Selekcjoner jednoznacznie przyznał, że nic złego nie zrobił i nie dostał żadnego zarzutu. W podobnym tonie wypowiedział się Cezary Kulesza, który zaznaczył, że interesują go aspekty sportowe.

– Nowy selekcjoner nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących ustawienia czy wyborów personalnych. Czesław Michniewicz nie wyklucza, że do kadry wejdą tacy zawodnicy jak Sebastian Szymański czy Szymon Żurkowski. Możemy spodziewać się również bacznego spoglądania na PKO BP Ekstraklasę.

– Czesław Michniewicz przyznał, że planuje podróż do Rosji, by obejrzeć kilka meczów, a także spotkać się z naszymi zawodnikami występującymi w tej lidze.

Komentarze

komentarzy