Pierwsza ofiara Ronalda Koemana. Młody piłkarz Barcelony ma opuścić klub!

Ronald Koeman zaczyna robić porządki. Według ostatnich doniesień mediów, holenderski szkoleniowiec skreślił pierwszego zawodnika, który początkowo miał być częścią zespołu w trakcie rozgrywek 2020/2021. Tym piłkarzem jest Riqui Puig. Hiszpan rzekomo usłyszał od trenera, iż może szukać sobie nowego klubu.

Swój debiut w Barcelonie, Riqui Puig zaliczył już pod koniec grudnia 2018 roku, pojawiając się na murawie podczas rywalizacji z Cultural Leonesa. Od tego momentu, Puig rozegrał zaledwie 15 spotkań dla pierwszego zespołu „Dumy Katalonii”, spędzając na murawie tylko 770 minut. Zarówno Ernesto Valverde, jak i Quique Setien nie widzieli w pomocniku zawodnika na pierwszy skład Barcelony.

Puig odejdzie z klubu?

Podobne zdanie na ten temat ma Ronald Koeman. Jak informuje bowiem Gerard Romeo, holenderski szkoleniowiec rzekomo oznajmił piłkarzowi, iż nie wiąże z 21-latkiem większych planów w kontekście sezonu 2020/2021. Co więcej, najlepszym rozwiązaniem będzie, jeżeli Puig poszuka sobie nowego zespołu.

Nie jest tajemnicą, iż Koeman mocno naciska na transfer Wijnalduma. Jeśli Riqui opuściłby „Dumę Katalonii”, to z pewnością wzrosłyby szanse na transfer piłkarza Liverpoolu. W szczególności, że ekipa „The Reds” sprowadziła Thiago.