Pierwsza zmiana za nami. Piotr Stokowiec nie jest już trenerem Lechii Gdańsk!

W sobotni wieczór uderzyła w nas niespodziewana bomba z PKO BP Ekstraklasy. Z Lechią Gdańsk po ponad trzech latach żegna się Piotr Stokowiec. Ten ruch jest o tyle zaskakujący, iż można przypuszczać, że 49-latek ma na stole pewną propozycję. Czy mowa o reprezentacji? 

Lechia Gdańsk w bardzo przyzwoitym stylu rozpoczęła sezon 2021/2022, zdobywając przed meczem z Radomiakiem 8 punktów w 5 meczach i będąc w górnej części tabeli. W trakcie sobotniego spotkania, Lechia Gdańsk zdobyła jedno oczko, gdyż starcie z beniaminkiem zakończyło się remisem 2:2. Nic nie zwiastowało, że zespół z Gdańska wypuści w sobotni wieczór specjalny komunikat.

Piotr Stokowiec odszedł z Lechii Gdańsk

Klub poinformował, iż rozwiązał kontrakt z trenerem za porozumieniem stron. Z drużyną żegnają się także jego najbliżsi współpracownicy – Łukasz Smolarow, Mariusz Szymkiewicz oraz Jarosław Bako.

Co dalej? W mediach społecznościowych przewija się temat możliwej pracy Stokowca w reprezentacji. Na ten moment trudno jednak mówić o tak poważnych zmianach w naszej kadrze. Już za rogiem wrześniowe mecze i na pewno w roli selekcjonera zobaczymy Paulo Sousę.

Komentarze

komentarzy