Pierwszy wywiad Williana w barwach „Kanonierów” – Arsenal to jeden z największych klubów na świecie

Arsenal ma nowego piłkarza. W piątkowe przedpołudnie Willian został zaprezentowany jako gracz „Kanonierów”. Brazylijczyk związał się z londyńskim zespołem trzyletnim kontraktem. 32-latek ma już za sobą pierwszy wywiad w nowej ekipie. Ofensywny piłkarz zdradził, dlaczego wybrał drużynę Mikela Artety.

Przez wiele tygodni przedstawiciele Williana prowadzili rozmowy z Chelsea w sprawie nowego kontraktu. Zarząd „The Blues” nie zamierzał jednak spełniać warunku zawodnika w kontekście długości umowy. Willian oczekiwał kontraktu na trzy lata, z kolei zespół ze Stamford Bridge był w stanie zaoferować umowę krótszą o rok.

Willian zawodnikiem Arsenalu

Brazylijczyk nie dogadał się z Chelsea, dlatego do gry wkroczył Arsenal. Lokalny rywal „The Blues” spełnił główne życzenie zawodnika, dlatego 32-latek podjął decyzję, by dołączyć do „Kanonierów”.

Umowa Williana z Arsenalem obowiązuje przez trzy lata. Według doniesień mediów, jest także opcja, by kontrakt ofensywnego gracza został przedłużony o dwanaście miesięcy.

 Pierwszy wywiad Brazylijczyka

Nowy zawodnik „Kanonierów” udzielił pierwszego wywiadu, w którym wytłumaczył m.in. powód dołączenia do ekipy z Emirates Stadium – Podjąłem taką decyzję, gdyż Arsenal to jeden z największych klubów na świecie. Dodatkowo jest tutaj nowy projekt, który prowadzi Mikel Arteta.

Myślę, że ten klub zasługuje na to, by znowu błyszczeć. Chcę być częścią tego projektu. Jestem szczęśliwy, że dołączyłem do rodziny Arsenalu. To coś niesamowitego. Przychodzę tutaj, by wygrywać z drużyną trofea. Podejmiemy taką próbę, gdyż zespół na to zasługuje. 

W barwach Arsenalu Willian będzie występować z numerem „12”.