Piłkarska wypowiedź roku w Niemczech. Wygrywa trener Koeln

Peter Stoger. Źródło: Getty Images

Na corocznej gali tworzonej przez Deutsche Akademie für Fußball-Kultur rozdano kilka nagród związanych z niemieckim futbolem. Najciekawszym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy cytat ostatnich 12 miesięcy. Konkurencja była spora.

Instytucja, która była prowodyrem całego zamieszania, istnieje w Niemczech od 2004 roku. Akademia oferuje regularne imprezy publiczne o różnej tematyce kultury piłkarskiej. Zakres wydarzeń jest zróżnicowany i obejmuje m.in wykłady, panele dyskusyjne, wystawy oraz – we współpracy z innymi instytucjami – kilkudniowe sympozja. Od lat decyduje się także na specjalną imprezę, podczas której wybiera najlepszego bloga czy książkę o tematyce piłkarskiej w Niemczech. Jedną z najbardziej humorystycznych części gali jest przyznanie wyróżnienia za najlepszy cytat. Wśród 11 nominowanych ciekawą sentencją wykazał się Lukas Podolski, który na konferencji podczas Euro 2016 skomentował specyficzne zachowania Joachima Loewa. Wśród pretendentów do zdobycia nagrody był także Xherdan Shaqiri, który po meczu z Francją wyrażał nadzieję, że Puma nie produkuje prezerwatyw (koszulki Szwajcarów były w tym meczu wadliwej jakości i rozrywały się przy każdej możliwej okazji).

Do ostatecznego starcia doszło jednak na linii dwóch trenerów. Mocnym kandydatem do zwycięstwa był nowy trener Schalke, Markus Weinzierl, który na początku pobytu w Gelsenkirchen stwierdził, że ma problemy ze znalezieniem mieszkania, bowiem właściciele szukają tylko długoterminowych najemców. Koniec końców to nie Weinzeirl, a Peter Stoger doznał zaszczytu uhonorowania go przez akademię. Trener Koeln błysnął zdaniem po meczu z Hannoverem 96.

Proponowałem liniowemu moje okulary, ale tego też nie zauważył.

Szkoleniowiec drużyny z Kolonii skomentował w ten sposób gola zdobytego ręką przez Leona Andreasena. Nie sposób nie przyznać racji szkoleniowcowi wicelidera Bundesligi po dotychczasowych siedmiu kolejkach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ludzie związani z piłką niemiecka będą równie kreatywni.

Warto dodać, że nagrodę specjalną imienia Walthera Bensemanna, m.in. założyciela pisma Kicker, otrzymał Sir Alex Ferguson. We wcześniejszych latach takie wyróżnienia otrzymywali także Franz Beckenbauer (2006), Alfredo Di Stéfano (2007), Bernd Trautmann (2008) César Luis Menotti (2009), Otto Rehhagel (2010), Sir Bobby Charlton (2011), Uwe Seeler (2012), Günter Netzer (2013), Ottmar Hitzfeld (2014) i Marcello Lippi (2015).

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy