Piłkarz Dinama Zagrzeb zadebiutuje w reprezentacji Hiszpanii?

Robert Moreno powołał skład na najbliższe mecze reprezentacji Hiszpanii. Możliwe, że w spotkaniach z Maltą i Rumunią zadebiutują Dani Olmo i Pau Torres.

Pod wodzą Roberta Moreno, La Furia Roja przechodzi prawdziwą metamorfozę. Dowodem tego była wyjściowa jedenastka na mecz eliminacji do Mistrzostw Europy, przeciwko Norwegii. Wówczas na boisku w barwach Hiszpanii zagrali reprezentanci jedenastu różnych klubów. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 99 lat temu, o czym pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

To również dowód na to, że coraz mniejszą rolę w kadrze pełnią zawodnicy Barcelony i Realu. Ba, na najbliższe mecze Moreno powołał więcej zawodników Villarrealu niż obu potentatów razem wziętych. W kadrze na najbliższe mecze znaleźli się czterej zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej, dwóch z Królewskich i zaledwie jeden Sergio Busquets z Blaugrany.

Możliwe, że w najbliższych meczach kadry Hiszpanii zobaczymy dwóch debiutantów. Pau Torres to w tym sezonie jeden z najlepszych stoperów ligi hiszpańskiej, natomiast Dani Olmo jest kluczową postacią Dinama Zagrzeb. Piłkarz z ligi chorwackiej w reprezentacji La Furia Roja? To do niedawna wydawało się nie do pomyślenia! 21-latek prezentuje jednak taką formę, że z pewnością już niedługo zasili lepszy klub. Więcej o zawodniku w naszym środowym tekście.

Ostatnie eksperymenty niezbyt opłaciły się Robertowi Moreno. Hiszpania zremisowała bowiem z Norwegią. Tym razem wydaje się jednak, że kadrę czekają łatwiejsze mecze. Znowu zobaczymy jedenastkę złożoną z piłkarzy jedenastu klubów? To dość realne.

Komentarze

komentarzy