Piłkarz PSG w Arsenalu? Zespół z Londynu pracuje nad transferem!

Niewykluczone, że to Arsenal w kontekście drużyn Premier League będzie bohaterem zimowego okna transferowe. Klub z Londynu zamierza w styczniu sprowadzić kilku zawodników. Jednym z nich jest Layvin Kurzawa. Według ostatnich doniesień mediów, „Kanonierzy” prowadzą rozmowy w sprawie przenosin defensora do Anglii.

Wpływ na poszukiwanie lewego obrońcy ma kontuzja Kierana Tierneya. Szkot w trakcie rywalizacji z West Hamem nabawił się urazu, który uniemożliwi mu treningi do marca. Tym samym jedynym, nominalnym lewym defensorem w zespole jest Sead Kolasinac, natomiast sytuacja pozostałym bocznych obrońców także pozostawia wiele do życzenia. Z problemami zdrowotnymi zmagają się Chambers oraz Bellerin.

Layvin Kurzawa wydaje się zatem dobrym kandydatem w kontekście wzmocnienia. Obecna umowa 27-letniego Francuza obowiązuje do końca sezonu 2019/2020. Zarząd Arsenalu mają jednak nadzieję, że uda się sprowadzić gracza PSG już w styczniu, nie ponosząc przy tym kosztów lub płacąc bardzo atrakcyjną kwotę. Takie informacje podaje dziennikarz „The Athletic”, David Ornstein, który poinformował także o czwartkowych rozmowach obu stron w sprawie transakcji.

Na zawodniku mistrza Francji wzmocnienia Arsenalu mogą się nie skończyć. Jak dodaje wspomniane źródło, „Kanonierzy” liczą na 3-4 nowych graczy w swoim składzie. Co istotne, klub nie planuje większych wydatków. Wypożyczenia, wolne transfery oraz bardzo niewielkie kwoty – w taki sposób zespół z Londynu zamierza sprowadzić do drużyny zawodników.

Komentarze

komentarzy