Piłkarz wyrzucony z klubu za rasistowskie wpisy żony

Podczas ostatnich lat zetknęliśmy się z różnymi powodami rozwiązania kontraktu z zawodnikiem. Spóźnianie się na trening, uderzenie kibica, ale czy ktokolwiek wcześniej opuścił klub…z powodu swojej żony?

Piłkarz wyrzucony z LA Galaxy

Z takim przypadkiem mamy do czynienia w Los Angeles Galaxy. Ekipa z MLS za porozumieniem stron zerwała wczoraj kontrakt z Aleksandarem Kataiem. Powodem są wpisy żony zawodnika, które klub uznał za rasistowskie i nawołujące do agresji.

Oczywiście takie posty mają związek z obecnymi protestami w Stanach Zjednoczonych po śmierci George’a Floyda. Tea Katai w języku serbskim nazwała protestujących „obrzydliwym bydłem”.

Galaxy wydało oświadczenie w środę, w którym potwierdziło, że sprzeciwia się wszelkim praktykom, które mają styczność z rasizmem. Aleksandar zajął już stanowisko w tej sprawie, twierdząc, że posty żony były nie do przyjęcia.

– Rasizm, szczególnie wobec czarnej społeczności, występuje nie tylko w Stanach Zjednoczonych i Europie, ale na całym świecie. Zdecydowanie potępiam białą supremację i rasizm.

Dwa mecze w MLS

29-latek trafił do Los Angeles 1 stycznia 2020 roku z Chicago Fire. Podczas obecnego sezonu MLS zdążył rozegrać zaledwie dwa spotkania.

Komentarze

komentarzy