Piłkarze Fulham nie tracą nadziei. Czy klub z Londynu ponownie zaliczy udaną drugą część sezonu?

Aktualnie trudno wskazać murowanego kandydata do spadku w Premier League. Obecnie ostatnie miejsce w lidze okupuje zespół z Craven Cottage. Fulham z dorobkiem 10 punktów zajmuje 20. lokatę w tabeli. Według jednego z piłkarzy, drużyna może odwrócić swój los. 

Ambicje „The Cottagers” przed sezonem były naprawdę wielkie. Klub sprowadził wielu doświadczonych piłkarzy. Imponujące ruchy transferowe nie poszły jednak w parze z wynikami zespołu. Po porażce z Liverpoolem, Slavisa Jokanovic został zwolniony z funkcji trenera. Obowiązki Serba przejął w drużynie znany wszystkim Claudio Ranieri. Włoski szkoleniowiec jak na razie cudów z zespołem nie dokonał. Klub z Londynu wygrał tylko jeden mecz z Southampton, zremisował dwa spotkania oraz przegrał trzy rywalizacje.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Sytuacja Fulham przed Boxing Day jest bardzo trudna, ale nie beznadziejna. Strata „The Cottagers” do bezpiecznego, siedemnastego miejsca, wynosi obecnie cztery punkty. Wydaje się, że dwa najbliższe spotkania Fulham będą kluczowe w kontekście przyszłości drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Claudio Ranieriego rozegrają dwa mecze u siebie. Rywalami londyńskiej ekipy będą Wolverhampton oraz Huddersfield.

Wiara zawodników

Jak przyznał w ostatnim wywiadzie Tom Cairney, zespół cały czas wierzy w pomyślne zakończenie sezonu – Dokładnie rok temu, byliśmy na 17. miejscu w Championship. Udało nam się jednak odwrócić nasz los. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Dwa najbliższe domowe spotkania będą kluczowe. Również istotny jest następny miesiąc, który odpowie nam na pytanie, w jakiej sytuacji jesteśmy. Uważam, że możemy pozostać w lidze. Wystarczy, że będziemy czwartym najgorszym zespołem w Premier League. Jest to osiągalne. 

Claudio Ranieri podjął się bardzo trudnego zadania. Choć Fulham na papierze wygląda bardzo solidnie, to obserwując zespół na murawie, czasem trudno zdefiniować zawodników jako drużynę. Niewykluczone, że po styczniowych spotkaniach, sytuacja „The Cottagers” będzie dość klarowna.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

 

Komentarze

komentarzy