Piłkarze Manchesteru United chcą pracować z Mauricio Pochettino?!

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino

Tylko do końca obecnego sezonu Ralf Rangnick będzie prowadzić Manchester United. Zarząd „Czerwonych Diabłów” nie zamierza zwlekać z wyborem nowego szkoleniowca, dlatego może wskazać nazwisko i rozpocząć prace nad sprowadzeniem trenera znacznie wcześniej niż przed końcem kampanii. Według ostatnich doniesień mediów, faworytem jest Mauricio Pochettino, którego widzą na tym stanowisku sami piłkarze ekipy z Old Trafford.

Pochettino łączono z Manchesterem United niejednokrotnie. Gdy Argentyńczyka zwolniono z Tottenhamu w połowie listopada 2019 roku, media niejednokrotnie przymierzały 49-latka do „Czerwonych Diabłów”. Ostatecznie zarząd Manchester United nie zdecydował się na zwolnienie Solskjaera w „odpowiednim momencie”, więc Mauricio Pochettino przejął PSG.

Pochettino faworytem?

Wiele wskazuje na to, że ten Manchester United jest Pochettino po prostu pisany. Jak twierdzi Rob Dawson z ESPN, kilku ważnych zawodników „Czerwonych Diabłów” wierzy, że Mauricio jest odpowiednim kandydatem na nowego trenera. Podobną narrację przyjmuje Samuel Luckhurst z MEN, który z kolei uważa, iż Manchester United jest przekonany, że uda się zatrudnić Pochettino.

Argentyńczyk ma ważna umowę z PSG do końca czerwca 2023 roku. Niejednokrotnie podważano pracę 49-latka w Paryżu, dlatego rozstanie obu stron nie powinno być wielkim problemem.

Komentarze

komentarzy