Piłkarze Sparty Praga z nietypową karą za obrazę sędziny

c3b8674743658a5fe8f6afea93e7e249

Piłkarze Sparty Praga wysłali sędzinę do garów za co poniosą nietypową karę. Konkretnie chodzi o Lukasa Vacha i Tomasa Koubeka, którzy po meczu swojej drużyny na portalach społecznościowych zamieścili seksistowskie komentarze na temat asystentki sędziego.

Cała sytuacja miała miejsce podczas wyjazdowego spotkania z FC Zbrojovka Brno. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, a asystentka sędziego nie pokazała ewidentnego spalonego w ostatniej minucie spotkania. Jak łatwo się domyślić błąd ten kosztował Spartę utratę bramki.

Po spotkaniu dwóch piłkarzy Sparty dało ponieść się emocjom i na Twitterze zamieścili jednoznaczne wpisy. Vacha bez owijania w bawełnę lakonicznie zaserwował swojskie „Do garów”, a Koubek wysilił się bardziej i ogłosił całemu światu, że kobiety nadają się tylko do kuchni i ogólnie to tylko baba mogła nie zobaczyć tak oczywistego spalonego. Następnie dodał, że ocenianie meczów piłkarskich powinny zostawić ludziom, którzy się na tym znają.

Cała sytuacja wywołała w Czechach oczywiście ogromne poruszenie i obaj panowie zostali bardzo szybko naprostowani przez szefostwo klubu. Ten bardziej rozgadany na temat miejsca bytowania każdej kobiety sprostował, że chodziło mu o konkretną osobę i przeprosił wszystkie urażone damy. Napomknął również, że nie miało wyjść szowinistycznie, ale tak wyszło, bo był trochę zdenerwowany tuż po końcowym gwizdku. Natomiast Vacha napisał w sumie to samo, ale przepraszać nie zamierzał.

Sparta Praga wydała oczywiście, to co kibice Wisły Kraków lubią najbardziej. W oświadczeniu zakomunikowali, że obaj piłkarze zostaną ukarani w dość nietypowy sposób. Menager drużyny zdecydował, że obaj panowie będą trenować z żeńską drużyną Sparty. Podczas tych treningów przekonają się, że kobiety nie nadają się tylko do garów. Poza tym całą sprawę będzie badała komisja czeskiej ekstraklasy i bardzo prawdopodobnym jest, że piłkarze poniosą jeszcze standardową karę tj. od 2 do 6 spotkań zawieszenia, prace społeczne i karę grzywny.

Cała sytuacja wydaje się nam dość kuriozalna, a kara całkiem oryginalna. Wypada się jednak zastanowić, czy to na pewno jest kara? Jeśli Vacha i Koubek będą przebierać się w tej samej szatni co dziewczyny, to bardziej będzie przypominało to nagrodę. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Chcielibyście zostać tak ukarani?

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy