Piotr Tworek nie jest już trenerem Warty Poznań

Kolejna zmiana na ławce trenerskiej w PKO BP Ekstraklasie. Tym razem z posadą pożegnał się Piotr Tworek, który prowadził zespół od lipca 2019 roku i osiągnął z drużyną historyczny sukces w postaci awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Debiutancki sezon w PKO BP Ekstraklasie był dla Piotra Tworka bardzo udany. Zespół zajął wysokie piąte miejsce i miał tyle samo punktów co czwarty Śląsk Wrocław. Obecna kampania kompletnie nie przypomina rozgrywek 2020/2021. Wystarczy powiedzieć, że Warta Poznań jest na siedemnastym, przedostatnim miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do bezpiecznej lokaty.

Piotr Tworek zwolniony z Warty Poznań

Nic dziwnego, że Warta Poznań podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z 46-letnim szkoleniowcem. W takich słowach pożegnał trenera prezes klubu, Bartosz Wolny – W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii Klubu.

W sobotnim meczu z Piastem Gliwice zespół poprowadzi Adam Szała, który był asystentem pierwszego szkoleniowca.

Fot. Wartapoznan.pl

Komentarze

komentarzy