Piotr Zieliński rozpoczął starania o włoskie obywatelstwo!

Wkrótce minie dokładnie dziesięć lat, odkąd Piotr Zieliński opuścił Polskę. Pomocnik Napoli bardzo dobrze czuje się na Półwyspie Apenińskim, co potwierdza fakt, iż 26-latek całkiem niedawno podpisał nowy kontrakt ze swoim klubem. Nic dziwnego, że Zieliński podjął decyzję w sprawie ubiegania się o włoskie obywatelstwo. W szczególności, że pomocnik wkrótce zostanie ojcem.

Piotr Zieliński przeprowadził się do Włoch w 2011 roku, kiedy to niezwykle obiecującego zawodnika ściągnęło Udinese. Reprezentant naszej kadry najpierw występował w młodzieżowym zespole, a następnie dostał szansę w pierwszej drużynie. W 2014 roku Zieliński trafił na dwuletnie wypożyczenie do Empoli, gdzie czołowe europejskie zespoły zwróciły uwagę na 26-latka. Ostatecznie Zieliński został graczem Napoli, którego barwy reprezentuje do dziś.

Zieliński stara się o włoskie obywatelstwo?

Środkowy pomocnik bardzo dobrze czuje się w Neapolu, co potwierdza fakt, iż reprezentant Polski podpisał w sierpniu ubiegłego roku czteroletnią umowę, dając sygnał, iż nigdzie się nie wybiera.

Zadowolenie z życia potwierdzają ostatnie doniesienia „Corriere del Mezzogiorno”. Według wspominanego źródła, Piotr Zieliński rozpoczął starania o włoskie obywatelstwo. Wpływ na decyzję Polaka z pewnością ma także fakt, iż już wkrótce 26-latek doczeka się potomka i chce, by jego dziecko także posiadało włoskie obywatelstwo.

Zieliński już przystąpił do egzaminu z języka włoskiego na Uniwersytecie w Neapolu.