Piotr Zieliński z szansą na transfer do Premier League?!

Z mieszanymi uczuciami Piotr Zieliński może podsumowywać sezon 2021/2022. O ile pierwsza część kampanii była w wykonaniu reprezentanta Polski bardzo udana, to w przypadku ostatnich tygodni można mówić o sporym rozczarowaniu. Coraz częściej poruszany jest temat ewentualnego transferu 28-latka. Co ciekawe, zainteresowanie Piotrem Zielińskim wykazuje Tottenham, a konkretniej Antonio Conte, który doceniał umiejętności polskiego pomocnika jeszcze za czasów pracy w Interze.

Czterdzieści jeden występów, siedem goli, pięć asyst – tak prezentują się statystyki Piotra Zielińskiego z sezonu 2021/2022. Na pierwszy rzut oka nie jest to zły wynik. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, iż reprezentant Polski nie zaliczył w tym roku bramki lub asysty w Serie A, można mówić o sporych wahaniach formy.

Zauważa to Luciano Spalletti, który w ostatnim czasie nieco zrezygnował z Piotra Zielińskiego. 28-latek z reguły wchodzi na mecze Serie A z ławki rezerwowych. Uważa się, że zarząd Napoli będzie otwarty na ewentualną sprzedaż Polaka.

Zieliński trafi do Premier League?

Piotr Zieliński nie może narzekać na brak zainteresowania. Jak informuje bowiem Alfredo Pedulla, chęć sprowadzenia pomocnika Napoli wykazuje Tottenham. Szkoleniowiec „Kogutów” – Antonio Conte docenia umiejętności reprezentanta Polski jeszcze za czasów pracy w Interze.

Kontrakt Zielińskiego z Napoli obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Komentarze

komentarzy