Pirlo robi porządki. Juventus chce rozwiązać kontrakty z dwoma zawodnikami!

Spore zmiany nadchodzą w Juventusie. Z klubem już pożegnał się Blaise Matuidi, który trafił do ekipy z MLS. Na francuskim zawodniku nie kończy się lista piłkarzy, z którymi zamierza rozstać się „Stara Dama”. Zarówno Gonzalo Higuain, jak i Sami Khedira mogą odejść z turyńskiej drużyny na takiej samej zasadzie.

Argentyński napastnik w 2016 roku dołączył do Juventusu za ogromne pieniądze. Wielokrotny mistrz Włoch zapłacił bowiem Napoli 90 milionów euro. Kwota całej transakcji nie była bezpodstawna. Gonzalo Higuain w barwach zespołu z Neapolu spisywał się świetnie, co potwierdza sezon 2015/2016, w którym snajper zdobył aż 36 bramek w lidze.

Higuainowi nie udało się zbliżyć do tego wyniku w Juventusie. Wystarczy bowiem powiedzieć, że 32-latek swój najlepszy sezon zanotował w pierwszej kampanii dla „Starej Damy”, zdobywając 24 trafienia w Serie A.

Później było tylko gorzej. W ostatnich rozgrywkach Gonzalo z reguły pełnił rolę rezerwowego napastnika. Jak informuje Fabrizio Romano, zarząd turyńskiego klubu zamierza osiągnąć porozumienie z zawodnikiem w sprawie rozwiązania kontraktu, który ważny jest do końca sezonu 2020/2021.

Khedira odejdzie z Juventusu?!

Do Matuidiego i Higuaina dołączy najprawdopodobniej Sami Khedira. Również w przypadku 33-letniego pomocnika klub chce rozwiązać umowę, która także obowiązuje do 2021 roku. Juventus musi zatem osiągnąć porozumienie z piłkarzami w kwestii wypłaty rekompensaty.