Po mistrzostwie zmiana klubu? Niespodziewana roszada w Ligue 1!

Już dziś poznamy mistrza Francji sezonu 2020/2021. Największe szanse na tytuł ma ekipa Lille, która zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli i posiada punkt przewagi nad PSG. To oznacza, iż w przypadku zwycięstwa w rywalizacji z Angers, zawodnicy Lille będą cieszyć się z mistrzostwa. Niewkluczone, że tuż po możliwym, wielkim sukcesie z klubem pożegna się Christophe Galtier, który ma przejąć ekipę OGC Nice. 

Ogromne wrażenie robią wyniki Lille w tym sezonie. Zespół ze Stade Pierre-Mauroy dzielnie broni fotelu lidera. Na ostatnią kolejkę przed końcem sezonu, drużyna Lille ma punkt przewagi nad PSG. Mistrzostwo dla ekipy Galtiera jest zatem na wyciągnięcie ręki.

Zmiana klubu?

Praca francuskiego szkoleniowca jest bacznie obserwowana przez wiele klubów z Ligue 1. Jak informuje L’Equipe, wyścig o 54-letniego trenera wygrała ekipa OGC Nice. Według wspominanego źródła, Galtier niezależnie od wyników dzisiejszych spotkań ma zostać nowym trenerem wspominanego zespołu.

Porozumienie szkoleniowca z klubem jest już osiągnięte. Nikt nie chce jednak ogłaszać komunikatu przed niezwykle ważnym meczem Lille z Angers.