Po tragedii w Manchesterze FA podejmuje natychmiastowe działania. Ma być bezpiecznie

Ostatnie tragiczne wydarzenia z Manchesteru wstrząsnęły całym światem. Mnóstwo ofiar śmiertelnych, jeszcze więcej rannych. Wszyscy robią, co tylko mogą, by do takich sytuacji po prostu nie dochodziło, jednak terroryści wciąż znajdują sposoby, aby obejść zabezpieczenia.

Angielska federacja piłkarska chce do maksimum zminimalizować ryzyko tego typu wydarzenia na finale Pucharu Anglii. Już dziś FA zapowiedziała, że podczas sobotniego meczu Chelsea z Arsenalem na stadionie i wokół niego zostaną zwiększone środki bezpieczeństwa. FA uspokaja kibiców, którzy zamierzają wziąć czynny udział w sobotnim finale. Na miejscu mają być dodatkowo uzbrojeni funkcjonariusze.

– Bezpieczeństwo kibiców jest dla nas najważniejsze. Na Wembley będą odpowiednie środki bezpieczeństwa. We współpracy z policją i lokalnymi władzami zamierzamy jak najlepiej zabezpieczyć teren na najbliższe wydarzenia sportowe. Wszystkim kibicom, którzy planują wybrać się na Wembley, zalecamy szybkie przybycie. Chcemy, by kontrole bezpieczeństwa zostały podjęte najszybciej, jak to możliwe, by uniknąć opóźnień – czytamy w oświadczeniu angielskiej federacji piłkarskiej.

Na Wembley odbędzie się także walka o awans do League One oraz do Premier League. W niedzielę zmierzą się ze sobą Blackpool z Exeter, natomiast w poniedziałek zobaczymy pojedynek Huddersfield z Reading.

– Nie spodziewamy się większego zagrożenia, jednak nasz doradca do spraw bezpieczeństwa będzie współpracował z Wembley, Narodowym Biurem do Spraw Zwalczania Terroryzmu i metropolitalną policją, aby upewnić się, że miejsce będzie bezpieczne. Bezpieczeństwo fanów jest dla nas kwestią absolutnie priorytetową. EFL traktuje kwestię bezpieczeństwa bardzo poważnie. Zachęcamy wszystkich kibiców, którzy zamierzają pojawić się na Wembley, by pozostali czujni, jednak nadmiernie się nie martwili – zapewnia z kolei EFL.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy