Pochettino chętny na prace w Manchesterze United

Ole Gunnar Solskjaer niemalże na każdej konferencji prasowej powtarza, że Manchester United notuje progres, a jego zawodnikom bliżej do wygrywania spotkań aniżeli ich przegrywania. Niestety w żadnym wypadku nie udowadniają tego wyniki. Kibice „Czerwonych Diabłów” mają powoli dość Norwega i być może niebawem doczekają się zmiany na stanowisku menedżera.

Pewnym wybawieniem może zostać Mauricio Pochettino. Argentyńczyk dwa tygodnie temu został zwolniony ze „Spurs” i obecnie znajduje się bez pracy. Według informacji „Manchester Evening News”, 47-latek wykazuje zainteresowanie przejęciem drużyny z Old Trafford i jest oczarowany perspektywą zarządzania tak wielkim klubem.

W zeszłym sezonie, tuż po zwolnieniu Mourinho, Ed Woodward właśnie w Pochettino widział najpoważniejszego kandydata do zastąpienia Portugalczyka. Wówczas jednak dobre wyniki Solskjaera sprawiły, że to jemu postanowiono podarować kontrakt na stałe i temat jakiekolwiek zmiany upadł. Jak się okazuje dziś – taka decyzja była przedwczesna.

Po kilku miesiącach sytuacja obróciła się o 180 stopni. Norweg jako etatowy menedżer wygrał zaledwie 10 z 31 spotkań, a w tym sezonie na 14 kolejek zanotował 4 zwycięstwa. Takie wyniki nikogo w United nie cieszą, a klub po raz kolejny zapewne obejrzy przyszłą edycję Ligi Mistrzów przed telewizorami.

Zastąpienie menedżera w trakcie sezonu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Dodatkowo władze „Czerwonych Diabłów” musieliby zapłacić kilkanaście milionów funtów Tottenhamowi za zatrudnienie ich szkoleniowca, ponieważ Pochettino nadal – do momentu przyszłej pracy – będzie otrzymywał pensje od „Spurs”. Wczorajsze doniesienia „The Athletic” sugerowały, że Solskjaer nie ma się czego obawiać, lecz futbol to prężnie działający biznes i to co mówi się dziś, już jutro może nie mieć kompletnie znaczenia.

Zatrudnienie Mauricio byłoby dla United idealnym rozwiązaniem pod kątem ich przyszłej strategii rozwoju młodych piłkarzy. W stolicy Anglii Alli, Dier, Kane czy Winks rozwinęli się dzięki takiej pracy, a z pewnością w Manchesterze nie brakuje zdolnych adeptów akademii. Zainteresowanie Pochettino wykazuje także Bayern Monachium, ale najprawdopodobniej mistrz Niemiec zakończy obecny sezon z Hansi Flickiem.

Komentarze

komentarzy