Pochettino wbija szpilkę nowemu nabytkowi Antonio Conte. Kolejna wojna menedżerów przed nami?

Pochettino i Conte raczej nie zostaną przyjaciółmi
Pochettino i Conte raczej nie zostaną przyjaciółmi

Fani angielskiej piłki coraz bardziej się niecierpliwią. Nowy sezon Premier League już za dziewięć dni, ale menedżerowie już od jakiegoś czasu budują podwaliny pod start rozgrywek. Kilka dni temu szpilkę w Antonio Conte wbił Jose Mourinho, zaś wczoraj ośmieszył Mauricio Pochettino i wręcz zakpił z nowego nabytku włoskiego trenera.

Antonio Conte przed nowym sezonem nie zamierza gryźć się w język podczas wypowiedzi do prasy. Ostatnimi czasy dość mocno powalczył na słowa z Jose Mourinho, który doskonale go wypunktował. Natomiast teraz być może czeka nas kolejna rywalizacja na tym polu, pomiędzy nim a Mauricio Pochettino.

Argentyńczyk zareagował na wypowiedź Włocha na temat Harry’ego Kane’a. Conte stwierdził, że to jego ulubiony napastnik i jeśli byłaby taka możliwość, powitałby go na Stamford Bridge. Pochettino szybko na to zareagował: – Nie mam pojęcia, dlaczego ludzie z innych klubów koncentrują się na naszym zespole. Szanuję każdą opinię, ale moim zadaniem jest skupianie się na mojej drużynie. Takie podchody transferowe w mediach nieco mnie bawią.

Wczoraj 45-latek zapytany o nowego napastnika Chelsea, Alvaro Moratę, postanowił zdradzić, że nowy nabytek Conte przestraszył się rywalizacji z jego snajperem: – Wiem, że Morata wspominał o mnie w mediach, że złożyłem mu propozycję. To oczywiście prawda, ale kiedy spotkaliśmy się, zapytał mnie, dlaczego chce mnie kupić, mając w zespole Kane’a. Powiedział mi, że nie jest w stanie z nim konkurować i będzie skazany na ławkę.

Co ciekawe, było to w podobnym czasie, kiedy Morata wrócił do Madrytu, aby… siedzieć na ławce. 25-letni Hiszpan doskonale sobie zdawał sprawę, że będzie wyłącznie zmiennikiem Karima Benzemy, toteż jego decyzja była nielogiczna.

To kolejna scysja pomiędzy Conte a innym menedżerem Premier League. W czasie sezonu Włoch także posprzeczał się z Pochettino, a także – oprócz Mourinho – z Pepem Guardiolą. Conte zarzucił klubom z Manchesteru wydawanie ogromnych sum na transfery. Hiszpan postanowił mu odpowiedzieć: – Wszystkie kluby latem wydają wiele na transfery. Nie zapominajmy także o graczach Chelsea, którzy kosztowali ten klub ogromną kwotę. Ludzie myślą, że tylko my wydajemy dużo, ale tak naprawdę wszystkie kluby na świecie to robią. Jeśli już jesteśmy tak drobiazgowi, wraz z Barceloną udało mi się wygrać Ligę Mistrzów z ośmioma zawodnikami z akademii. Dokonaliśmy tego i nic nas to nie kosztowało.

Jak widać, menedżerowie w Premier League nie zamierzają siedzieć cicho i na każde wspomnienie o ich zespole przygotowują swoją odpowiedź. Dla kibiców to oczywiście dodatkowa gratka, co tworzy kolejne tematy do rozmów. Miejmy nadzieję, że emocje jednak nie zakończa się wyłącznie na konferencjach prasowych, a ekipy Pochettino oraz Conte pokażą klasę na boisku.

Zarejestruj się w Totolotku. Damy Ci 500 zł bonusu od depozytu i 20 zł na darmowy zakład