Pochettino wyznaczył dwa najważniejsze cele transferowe na letnie okienko

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino

Tottenham po dwóch okienkach „na zero”, planuje już niebawem porządnie wzmocnić swój skład. Głównymi celami Mauricio Pochettino określił takich piłkarzy jak Nicolo Zaniolo oraz Jack Grealish.

Według informacji „Daily Mail”, Argentyńczyk może liczyć od Daniela Levy’ego na budżet w wysokości 60 milionów funtów. To oczywiście dość niska kwota, zważywszy na aspirację „Spurs”. Mimo to szkoleniowiec wie, że może pozyskać fundusze ze sprzedaży niektórych piłkarzy jak Trippier czy Aiderweireld.

Plany Tottenhamu na rynku oczywiście nie ulegną zmianie i najprawdopodobniej klub dokona zakupu młodych zawodników, którzy mogą pod okiem Pochettino rozwinąć swoje umiejętności. Mimo to zarząd szuka już graczy, którzy w przeszłości pokazali, że mogą wywrzeć wpływ na swój zespół od momentu wejścia do drużyny.

Jednym z takich graczy jest Zaniolo, którego skauci „Kogutów” obserwują już od dłuższego czasu. Włoch może grać jako skrzydłowy oraz ofensywny pomocnik. 19-latek został uznany za jednego z najlepszych młodych piłkarzy w Serie A, po tym jak dołączył z Interu do Romy za niecałe 4 miliony funtów.

Od kilku sezonów Pochettino jest także zakochany w Jacku Grealishu. Anglik to mocny punkt walczącej o awans do Premier League Aston Villi. Według angielskich mediów 23-latek, w przypadku braku awansu, jego zespołu do najwyższej klasy rozgrywkowej, zostanie wyceniony na 35 milionów funtów, czyli podobną kwotę do Zaniolo.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy