Początek końca Neymara w PSG? Słowa prezesa klubu raczej nie przypadną mu do gustu

Neymar

Neymar nigdy wcześniej nie był bliżej opuszczenia Paryża. Ostatnie wypowiedzi prezesa mistrza Francji oraz doniesienia francuskiej prasy sugerują, że klub jest skłonny sprzedać Brazylijczyka podczas kolejnego letniego okienka.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Po kolejnym słabym sezonie w europejskich pucharach, działacze PSG musieli zareagować. Porażka z Manchesterem United i zdobycie „zaledwie” krajowego mistrzostwa nie zadowoliło katarskich szejków. Nic zatem dziwnego, że wczoraj prezes Nasser Al-Khelaifi w wywiadzie dla magazynu „France Football” rzucił w eter dość poważne deklaracje:

– Piłkarze muszą wziąć na siebie większą odpowiedzialność. Teraz będą musieli postępować zupełnie inaczej i pracować jeszcze ciężej. Gracze nie są tutaj, aby zadowalać jedynie własne ego. Jeśli nie zgadzają się z naszym punktem widzenia – drzwi są dla nich otwarte. Nie chcę dłużej w klubie gwiazdorskiego zachowania.

Trudno nie odnieść wrażenia, że właściciele francuskiego hegemona mają powoli dość sielanki w ich klubie. Jako pierwszy zmianę zasad może odczuć Neymar. Zgodnie z informacjami Bilela Ghaziego, dziennikarza „L’Equipe”, Paryżanie rozważą oferty za 27-latka, jeśli będą one satysfakcjonujące od strony finansowej.

Kto chętny na Neymara?

W przeszłości pojawiały się doniesienia, że napastnik stracił motywację do gry w dotychczasowym klubie i marzy o powrocie do Hiszpanii. W tej chwili jedynym kierunkiem wydaje się jednak Barcelona, ponieważ Real Madryt po transferze Edena Hazarda raczej nie ma zamiaru wydawać ponad 200 milionów euro na kolejnego skrzydłowego. Z kolei „Duma Katalonii” jest rzekomo o krok od pozyskania Antone’a Griezmanna i jedynie odejście jednego ze skrzydłowych mogłoby zwolnić miejsce dla reprezentanta Brazylii.

Sytuacja może oczywiście tak się wyklarować, że nikt nie złoży do PSG odpowiedniej oferty za tego zawodnika. Neymar od kilku lat nie ma zbyt dobrej opinii, a te plotki nasiliły się po jego transferze z Barcelony. Szatnia zwykle niekorzystnie przyjmuje jego osobowość i „gwiazdorskie” zachowanie.

Dodatkowo 27-latek coraz częściej znajduje w cieniu Kyliana Mbappe, który ma za sobą bardzo udany sezon pod kątem indywidualnym. To właśnie Francuz, a nie Brazylijczyk jest określany obecnie najlepszym piłkarzem PSG. O wiele młodszy i ze złotym medalem mistrza świata – trudno znaleźć argumenty przeciwko takiej tezie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy