Podtrzymujemy trend. Paul Scholes przejmuje drużynę z League Two!

Patrząc na poczynania chociażby Ole Gunnara Solskjaera, niektórzy emerytowani piłkarze mogą poczuć chęć próby swoich sił w szkoleniu. Do takiego wniosku doszedł  Paul Scholes. Anglik podjął właśnie swoją pierwszą samodzielną pracę szkoleniowca. 44-latek będzie trenować ekipę z League Two!

Doświadczenia były pomocnik „Czerwonych Diabłów” nie ma za wiele. Po zakończeniu piłkarskiej kariery w 2011 roku, Scholes dołączył do sztabu szkoleniowego United . Pod koniec kwietnia 2014 roku, Paul otrzymał propozycję posady asystenta szkoleniowca pierwszego zespołu, kiedy to z Old Trafford zwolniony został David Moyes, a rolę pierwszego trenera przejął Ryan Giggs. Jak wiadomo, po sezonie 2013/2014 do klubu przyszedł Luis van Gaal, a Scholes pożegnał się z drużyną.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

W ostatnim czasie, Paul pełnił rolę eksperta w telewizji oraz był współwłaścicielem zespołu Salford City . W związku z tym, przed Anglikiem prawdziwe wyzwanie. Paul Scholes będzie prowadzić Oldham Athletic. Ekipa z League Two zajmuje obecnie 14. miejsce w lidze ze stratą dziewięciu punktów do siódmego Exeter. To właśnie ta pozycja w tabeli gwarantuje grę w rozgrywkach Play-Off.

Zatrudnienie legendy „Czerwonych Diabłów” skomentował właściciel klubu, Abdallah Lemsagam – Paul wygrał wszystko co jest możliwe w futbolu. To człowiek, który zdobył niesamowitą wiedzę o piłce, a jego głód sukcesów na szczeblu szkoleniowym będzie widoczny dla wszystkich. Nie jest żadną tajemnicą, jak bardzo Paul chciał tę pracę w przeszłości i jak bardzo kocha ten klub. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że przywitamy go w Oldham Athletic. 

Paul Scholes będzie miał okazję rywalizować w lidze z byłym boiskowym oponentem. Pod koniec listopada posadę trenera w ekipie Macclesfield otrzymał Sol Campbell.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy