„Jestem tylko piłkarzem, ale…” – Pogba krytykuje styl gry Mourinho

Paul Pogba i Jose Mourinho

Kolejna strata punktów na Old Trafford w sobotnim spotkaniu z Wolverhampton sprawiła, że Manchester United po siedmiu kolejkach Premier League traci już osiem punktów do lidera. Taki obrót wydarzeń powoduje frustracje wśród wielu zawodników. Jednym z nich jest nie kto inny jak Paul Pogba.

Francuz od początku pobytu na Old Trafford ma na pieńku z Mourinho. Eskalacja konfliktu nastąpiła w poprzednim sezonie, kiedy to pomocnik nawet przez kilka meczów oglądał mecze z poziomu ławki rezerwowych. Latem tego roku wiele spekulowano na temat odejścia mistrza świata, ale ostatecznie Pogba pozostał w Manchesterze.

Początek sezonu w wykonaniu 25-latka można uznać za udany. Pogba strzela, asystuje, choć także nie wyzwala się błędów, tak jak w spotkaniu z „Wilkami”, kiedy to po jego stracie padła bramka. Mimo to, według zawodnika nie tylko jego błędy indywidualne były kluczowe w kolejnej stracie punktów przez jego klub: – Nie jestem menedżerem, ja o tym nie decyduję, ale powinniśmy pokazać więcej opcji gry. Taki jest mój sposób myślenia na boisku. Zdaję sobie sprawę, że popełniłem błąd przy bramce dla rywali, ale z przebiegu meczu nie staraliśmy się ich wpędzić w tarapaty. Graliśmy na własnym stadionie i powinniśmy ciągle atakować, bowiem wówczas rywale są przerażeni. Tak było między innymi w zeszłym sezonie w spotkaniach z Chelsea, Liverpoolem, Tottenhamem czy Arsenalem.

Po meczu Jose Mourinho jednoznacznie stwierdził, że jego ekipa nie miała takiej motywacji jak ich sobotni rywale. Pogba zapytany o słowa swojego trenera, odparł: – Tak, to prawda, że być może powinniśmy pokazać więcej chęci w niektórych momentach. Może Mourinho ma rację. Jednak moim zdaniem powinniśmy na własnym stadionie grać ofensywniej. Co powstrzymuje nas od tego? Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jestem tylko piłkarzem.

Bez wątpienia takie słowa można odebrać taki przytyk w stronę „The Special One”. Patrząc na statystyki – Old Trafford na początku obecnego sezonu rzeczywiście jest łatwym terenem dla rywali. United w trzech meczach na własnym boisku zdobyło ledwie cztery punkty.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy