Pogba wróci do starej roli w United?

Paul Pogba
Paul Pogba

Jednym z poważniejszych zgrzytów na linii Pogba – Mourinho okazała się decyzja Portugalczyka o zabraniu opaski kapitańskiej Francuzowi. Miało to miejsce końcem września, tuż przed spotkaniem z Derby County, które zawodnik obejrzał z trybun.

Pomocnik oczywiście zajmował zaledwie rolę wicekapitana, jednak przy problemach ze zdrowiem Antonio Valencii, często pełnił rolę lidera zespołu. Ostatnie słowa Ole Gunnara Solskajera mogą mimo to sugerować, że niebawem 25-latka ponownie spotka ten zaszczyt.

 – Paul ma wpływ na innych graczy w zespole, troszczy się o nich i naprawdę zamierza odnieść sukces. Znam go jeszcze z czasów, kiedy był w rezerwach klubu. Pogba rozumie, że w pojedynkę nie odniesie sukcesu. Możesz zobaczyć w nim wielką osobowość i efekt zdobycia mistrzostwa świata. Dla mnie to świetny materiał na kapitana.

Od czasu zwolnienia Mourinho, Pogba trafił pięć bramek oraz zanotował cztery asysty w swoich sześciu występach. Na pierwszy rzut oka zauważalne jest to, że Norweg odblokował najdroższego gracza United i dodał mu wiele pewności siebie. Efekty są widoczne przede wszystkim na boisku.

Obecnie to Antonio Valencia nadal pozostaje pierwszym kapitanem „Czerwonych Diabłów”. Jego następcą jest Ashley Young. To oczywiście bardzo doświadczeni zawodnicy, lecz także u schyłku swoich karier. Jeśli Paul zostanie w United na kolejne lata, prędzej czy później ponownie wróci do swojej dawnej roli.

Wykorzystaj kod KASA120 i zgarnij bonus!

Komentarze

komentarzy