Pogba wśród legend! Adidas stworzył Francuzowi specjalną kolekcję butów piłkarskich

1470769672_864808_1470769904_noticia_normal

Najlepsi piłkarze mają to do siebie, że przy swoich umiejętnościach są równocześnie gorącym towarem marketingowym. Kolejne marki biją się o ich podpisy pod kontraktami reklamowymi, a gdy już je zdobędą, robią wszystko, żeby gracz był ze współpracy zadowolony i nawet nie myślał o przejściu do konkurencji. Adidas właśnie postanowił docenić Paula Pogbę i stworzył mu markę.

W dzisiejszych czasach nie jest to już nic dziwnego. Prekursorem podobnej praktyki był lata temu David Beckham, który jako jeden z pierwszych (pierwszy w futbolu, bo wcześniej powstała marka Air Jordan) otrzymał linię butów (potem rozszerzyło się to na sportową odzież) sygnowanych własnym nazwiskiem, a raczej logo kojarzonym z własnym nazwiskiem. Dziś każdy piłkarz ze światowego topu może doświadczyć podobnego zaszczytu i w końcu musiało trafić i na Pogbę. Najdroższy zawodnik wszech czasów z każdym meczem gra coraz lepiej i wyrasta na gwiazdę światowego formatu, Adidas nie miał więc wyjścia i musiał podjąć odpowiednie kroki. Tym bardziej że Pogba to piłkarz, który o kwestie marketingowo-wizerunkowe dba jak mało kto.

Patrząc na te buty, do głowy przychodzi masa piłkarskich wspomnień. Tak samo za kilka lat ma być z Pogbą.
Patrząc na te buty, do głowy przychodzi masa piłkarskich wspomnień. Tak samo za kilka lat ma być z Pogbą.

Kilka dni temu zatwierdzono więc projekt, który zakłada wypuszczenie serii obuwia i odzieży piłkarskiej oznaczonej logotypem, który od dziś ma się kojarzyć z pomocnikiem Manchesteru United. Oczywiście sam zainteresowany też zagra w takich korkach, idąc w ślady wspomnianego Beckhama, Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego. Poniżej projekt logotypu, który wypadałoby zapamiętać.

all-new-adidas-paul-pogba-signature-logo-2

Komentarze

komentarzy