Pojawił się kolejny konkretny kandydat w sprawie zakupu Manchesteru United?!

Jakiś czas temu właściciele Manchesteru United otwarcie poinformowali o chęci sprzedaży klubu z Old Trafford. Zainteresowanie zakupem „Czerwonych Diabłów” wykazał Sir Jim Ratcliffe. Jeden z najbogatszych Brytyjczyków najprawdopodobniej zmierzy się z poważnym konkurentem, gdyż o kupno klubu chce również powalczyć grypa inwestycyjna z Kataru. 

Jak informuje Mike Keegan z Daily Mail, emir Kataru – Tamim ibn Hamad Al Sani jest oddanym fanem Manchesteru United i dobrze zna historię klubu. W związku z tym, Katar zamierza ubiegać się o kupno ekipy „Czerwonych Diabłów” i w najbliższych dniach złoży konkretną ofertę.

Grupa inwestycyjna z Kataru liczy na szybkie zakończenie całego procesu. Trudno spodziewać się, by ewentualna oferta Sir Jima Ratcliffe’a przebiła propozycję Katarczyków.

Kolejna rewolucja?

Ewentualna zmiana właściciela Manchesteru United i inwestycja Kataru sugeruje, iż na Old Trafford może mieć miejsce podobna rewolucja, jaką zauważyliśmy w ostatnich miesiącach w Chelsea. Przypomnijmy, iż ekipę „The Blues” przejęło konsorcjum, na którego czele stoi Todd Boehly. Tylko na przestrzeni dwóch ostatnich okienek Chelsea wydała na transfery ponad 600 milionów euro.

Komentarze

komentarzy