Polacy pokonali Niemców

Niesamowity mecz młodzieżowej reprezentacji Polski U-20. Nasi rodacy przegrywali już 3:1 z Niemcami, ale ostatecznie odnieśli zwycięstwo. Co prawda to tylko mecz w turnieju towarzyski, ale pokonanie naszych zachodnich sąsiadów i tak cieszy.

Tym bardziej że wszyscy doskonale pamiętamy, jak Polacy zaprezentowali się na mundialu U-20, który był rozgrywany na naszych stadionach. Takie zwycięstwo może być zalążkiem do stworzenia drużyny, która w przyszłości przyniesie nam wiele radości.

Podopieczni Jacka Magiery dobrze zaczęli mecz, ponieważ już  w 16. minucie strzeli pierwszą bramkę. Autorem trafienia był Tomasz Makowski. Niestety później w zaledwie 30 minut stracili aż trzy. Zapowiadało się więc nieciekawie, ale skończyło zupełni inaczej. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Marcel Zylla. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się z kolei Dawid Kurminowski i Łukasz Poręba.

Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale warto podkreślić, że były to pierwsze punkty naszej reprezentacji w turnieju Elite League. Do tej pory Polacy rozegrali trzy spotkania w tych rozgrywkach. Miejmy nadzieję, że podtrzymają dobrą passę w kolejnych starciach.

Niemcy U-20 – Polska U-20 3:4 (3:2)
0:1 – Tomasz Makowski 1′
1:1 – Manuel Wintzheimer 7′
2:1 – Manuel Wintzheimer 21′
3:1 – John Yeboah 36′
3:2 – Marcel Zylla 41′
3:3 – Dawid Kurminowski 47′
3:4 – Łukasz Poręba 90′

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!