Policja w siedzibie Barcelony. Zatrzymani zostali pracownicy, a także Josep Maria Bartomeu!

To z pewnością nie jest miły początek tygodnia dla Barcelony. W poniedziałek do siedziby klubu weszli policjanci, którzy zatrzymali minimum dwie osoby – dyrektora generalnego oraz dyrektora działu prawnego. Aresztowany został także były prezydent „Dumy Katalonii – Josep Maria Bartomeu. 

Działania służb podyktowane są śledztwem, które trwa już od dłuższego czasu. Mowa o poważnych podejrzeniach korupcji, a także prania pieniędzy. Dodatkowo dochodzi do tego słynna afera „BarcaGate”, która związana była z oczernianiem piłkarzy w mediach.  Pojawienie się policji w siedzibie klubu sugeruje, iż nastąpił  przełom w tej sprawie, który może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Aresztowania

Jak informuje hiszpański dziennikarz Edu Polo, na razie zatrzymani zostali Oscar Grau (dyrektor generalny), a także Gomez Ponti (dyrektor działu prawnego).

Mowa o osobach, które są cały czas związane z klubem. Jak informuje RAC1, aresztowano także Josep Maria Bartomeu. Do zatrzymania byłego prezydenta Barcelony doszło w poniedziałkowy poranek, gdy Bartomeu przebywał w swoim domu. Według doniesień hiszpańskiego Sportu, działania policji mogą trwać przez cały dzień.