Polska – Austria na Euro 2024 – zapowiedź meczu

Czas na drugi mecz reprezentacji Polski na Euro 2024. Biało-Czerwoni zagrają w nim przeciwko Austriakom. Kiedy mecz Polska – Austria? Gdzie oglądać i o której godzinie początek transmisji? Starcie zaplanowano na 21 czerwca i rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja standardowo już na antenach Telewizji Polskiej.

Informacje i statystyki przed meczem Polska – Austria

Polska zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie w pierwszym meczu przeciwko faworyzowanym Holendrom. Owszem, zgodnie z przypuszczeniami, podopieczni Michała Probierza przegrali z „Oranje” 1:2, ale obraz gry wyglądał nieźle. Zwłaszcza, że biało-czerwoni grali odważnie, nie bali się atakować i stwarzali sobie sytuacje. To pozytywnie nastawia przed, wydaje się, że decydującym meczem przeciwko Austriakom. Podopieczni Ralfa Rangnicka także mają za sobą niezłe zawody, przegrane ostatecznie 0:1 z Austrią. Dla obu reprezentacji nadchodzące starcie będzie niezwykle ważne. Można wręcz powiedzieć, że zwycięstwo jednych czy drugich, pozwoli im myśleć o awansie do fazy pucharowej Euro 2024. Emocji więc nie zabraknie.

Warto zatem przyjrzeć się historii bezpośrednich meczów Polska – Austria. Ta napawa optymizmem, bowiem biało-czerwoni grali przeciwko Austriakom pięć razy i jeszcze nigdy nie przegrali. Reprezentacja Polski wygrała trzy ze wspomnianych pięciu meczów. Godny odnotowania jest jednak fakt, iż tylko raz mecz tych ekip zakończył się różnicą większą, niż jedna bramka. Ostatnie starcie miało miejsce w kwalifikacjach do Euro 2020 i padł w nim bezbramkowy remis.

Spodziewamy się więc bliskiego spotkania, gdzie ponownie może zadecydować jedna bramka. Można przeczytać również szersze analizy na temat meczu Polska – Austria na Euro 2024.

Kiedy i o której grają Polska – Austria?

Mecz Polska – Austria zostanie rozegrany 21 czerwca, o godzinie 18:00.

Gdzie odbędzie się mecz Polska – Austria?

Tym razem Polacy zagrają na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. To arena, która ugości także finał Mistrzostw Europy.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Polska – Austria?

Mecz Polaków z Austriakami będzie można oglądać na TVP 1 oraz TVP Sport.

Kto będzie sędzią Polska – Austria?

Sędzią głównym będzie Turek, Halil Umut Meler.

Kto skomentuje mecz Polska – Austria?

Drugi mecz biało-czerwonych na Euro 2024 skomentują Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.