Polska nie zamierza rozgrywać meczu z Rosją!

Mamy konkretny komunikat ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cezary Kulesza poinformował, iż reprezentacja Polski nie zamierza rozgrywać barażowego meczu z Rosją i prowadzi odpowiednie rozmowy z dwoma pozostałymi federacjami, by przedstawić wspólne stanowisko.

Oświadczenie, jakie przygotowały federacje Polski, Czech oraz Szwecji pozostawało wiele do życzenia. Po pierwsze, brakowało konkretnych określeń dotyczących agresji Rosji na Ukrainę. Po drugie, wszystkie trzy federacje poinformowały o chęci zmiany lokalizacji. Tymczasem oczekiwano, że Polska otwarcie zakomunikuje, że nie zamierza grać z Rosją.

Polska nie chce grać z Rosją

Na takie stanowisko musieliśmy czekać do sobotniego poranka. Cezary Kulesza poinformował za pośrednictwem Twittera, że reprezentacja Polski nie chce grać z Rosją – Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji oraz Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko.

Komentarze

komentarzy