„Polska” para w 1/8 finału LM? Sprawdzamy najbardziej prawdopodobne pary

Liga Mistrzów
Liga Mistrzów

Koniec fazy grupowej Ligi Mistrzów niejako dopiero rozpoczyna emocje związane z tymi rozgrywkami. Już w poniedziałek poznamy najważniejsze odpowiedzi przed lutowymi zmaganiami. Jakie zespoły mogą spotkać się w 1/8 finału?

Awans Napoli, Bayernu Monachium, Juventusu oraz Borusii Dortmund sprawił, że w grze nadal mamy pięciu Polaków. Ze względu na przepisy dotyczące braku w tej fazie spotkań pomiędzy zespołami z tych samych krajów, w szranki mogą między sobą stanąć Milik i Zieliński z Lewandowskim oraz Piszczek ze Szczęsnym.

Mimo tych zasad nie brakuje możliwych hitów. Już na wczorajszej konferencji Zidane stwierdził, że nie boi się rywalizacji z Liverpoolem, a „The Reds” z pewnością mogliby się zrewanżować za finał w 2018 roku. „Królewscy” mogą także spotkać się z Bayernem, Juventusem czy Manchesterem City. Jedno jest pewne – na kogo trafią będzie to raczej największy hit tych serii gier.

Z matematycznego punktu widzenia najwięcej szans przyznaje się pojedynkowi Chelsea z Barceloną. W przeszłości wielokrotnie dochodziło do takich potyczek, a po raz ostatni w poprzedniej edycji Champions League. Jak prezentują się inne prawdopodobieństwa w procentach?

Bayernforum.com

Pierwsze mecze zaplanowane na 18, 19, 25 i 26 lutego, zaś rewanże na 10, 11, 17 oraz 18 marca. Każde spotkanie zostanie rozegrane o 21:00 czasu polskiego.

Z kolei losowanie rozpocznie się o 12:00 w Nyonie.

Komentarze

komentarzy