Polska pokonała Walię i pozostała w elicie Ligi Narodów!

Reprezentacja Polski pokonała Walię 1:0 i zapewniła sobie utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Karol Świderski.

Na pierwszy celny strzał ze strony biało-czerwonych musieliśmy czekać do 25. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego głową uderzał Jan Bednarek. Ten pierwszy także szukał swojej szansy jeszcze przed przerwą, ale z jego strzałem sprzed pola karnego poradził sobie bramkarz Walii.

Bardzo dobre zawody rozgrywał także golkiper biało-czerwonych, Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu wybronił przed przerwą groźną akcję Jamesa, który kończył strzałem jeden z kontrataków gospodarzy.

Polacy objęli prowadzenie po zmianie stron. W 58. minucie Jakub Kiwior dograł piłkę w pole karne rywala, gdzie fantastycznie zachował się Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych będąc tyłem do bramki odegrał piłkę do wbiegającego w szesnastkę Karola Świderskiego, a ten wykorzystał swoją szansę i wyprowadził Polaków na prowadzenie!

Gospodarze jedyną groźną okazję do wyrównania stworzyli sobie w doliczonym czasie gry, kiedy w poprzeczkę strzelał Gareth Bale. Ostatecznie Polacy wygrali 1:0 i dzięki temu zakończyli zmagania w swojej grupie Ligi Narodów na trzeciej lokacie. Awans do Final Four z pierwszego miejsca wywalczyła Holandia, która dzisiaj pokonała w Amsterdamie Belgię 1:0.

Walia – Polska 0:1
Gol: Świderski 58′