Polska – San Marino do przerwy 2:0

Polska prowadzi z San Marino 2:0 po pierwszej połowie spotkania na Stadionie Narodowym w Warszawie, rozgrywanym w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze.

Wynik spotkania w 10. minucie meczu otworzył Karol Świderski, który pokonał bramkarza gości strzałem głową po wrzutce Przemysława Płachety. Gol był jeszcze sprawdzany przez system VAR w związku z ewentualnym spalonym, ale ostatecznie został uznany.

W 20. minucie spotkania reprezentacja Polski prowadziła już 2:0. Z lewej strony pola karnego piłkę dogrywał Kacper Kozłowski i po pechowej interwencji Cristiana Brolliego wpadła ona do siatki.

W 30. minucie meczu wynik na 3:0 podwyższył Robert Lewandowski, jednak gol ten nie został uznany, gdyż sędzia dopatrzył się faulu kapitana polskiej drużyny. Chwilę później żółtą kartkę otrzymał Karol Linetty, który z tego powodu nie będzie mógł zagrać w meczu z Albanią.

W pierwszej połowie meczu, mimo absolutnej dominacji Polaków w posiadaniu piłki (78% do 22%) wynik nie uległ już zmianie.

Wyniki „polskiej” grupy

W pozostałych meczach „polskiej” grupy w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze, Anglia prowadzi na wyjeździe 2:0 z Andorą, a Węgry remisują u siebie z Albanią 0:0.

Komentarze

komentarzy